Udelením amnestie prezidenta Michala Kováča gaunerovi Mariánovi Kočnerovi za zrodila na slovenskej scéne hviezda. Primárnym cieľom „najlepšieho“ a „slušného“ prezidenta bolo udeliť amnestiu aj inému gaunerovi – svojmu synovi, Michalovi Kováčovi ml. – osobe spriatelenej s Kočnerom, s vizitkou medzinárodného zatykača, väznenej v SRN. Amnestiou v mene syna stvoril prezident SR z gaunera chránený druh.
S odstupom času v r. 1998 prišla na scénu „Záchrana Markízy“. Vojna dvoch, zrejme iba naoko nezmieriteľných hrdinov Pavla Ruska, ako záchrancu TV Markíza a slovenského Napoleona, túžiaceho po všetkom, čo sa dá urvať. Niekoľko tisícový dav zmanipulovaných, za aktívnej podpory moci chtivých politikov odmeňoval záchranu milovanej TV heslami a potleskom. Zmyslom tohto divadla nebola záchrana Markízy a ani potlesk riaditeľovi Ruskovi, ktorý týždeň čo týždeň prskal na verejnosť z obrazovky, ale dláždenie cesty ku korytám pre tých, ktorí neboli schopní riadnou cestou vyhrať voľby.
Markíza bola zachránená a gauneri boli odmenení. Mocichtiví začali vládnuť, z Kočnera sa stala celebrita. Za umenie byť v pravý čas na správnom získal imunitu – na čokoľvek. Synovi prezidenta s kvalifikáciou medzinárodného zatykača ponúklo MZV SR post v diplomatických službách. Účel dokonale posvätil prostriedky.
Dvaja nezmieriteľní slovenskí hrdinovia Rusko a Kočner dlhodobo otravovali slovenskú verejnosť pravidelným predvádzaním v bulvári. S odstupom času, keď už hviezda jedného z nich prestala žiariť vyšli na povrch zmenky v miliónoch Eur. V 1998 nezmieriteľní nepriatelia o pár rokov neskôr zmenkami previazaní priatelia.
A k tomu vražda novinára. Trúfalosť a istota celebrity Kočner, podporovanej politikmi, políciou a prokuratúrou s neúmerne veľkým priestorom v médiách zrazu dostala k.o. Vražda sa nemusela stať, ak by slovenská celebrita nepožívala ich nadmernú ochranu a úctu. Dokonca až takú, že bývalý predseda NR SR využíval konzultačné poradenstvo celebrity nielen pre obsadenie postu generálneho prokurátora ale aj výmenu vlastnej premiérky.
Polícia SR neurobila pre svojho občana nič a čo urobil v záujme ochrany svojho novinára zamestnávateľ a šéfredaktor? Napriek rizikovej práci ponechal mladého človeka na pospas Kočnerovým vyhrážkam a neposkytol mu žiadnu pozíciu kontroly. Situáciu zneužil na morbídnu dennú seba prezentáciu s vlastnou podobizňou, umiestnenou na titulke portálu vedľa tvárí dvoch mladých zavraždených. Obťažoval čitateľov rovnako, ako kedysi Rusko divákov Markízy, alebo Alena Zsuzsová na Facebooku.
Máme DEMOKRACIU.... už môže... ...
Tebe to pomáha? ...
Vyhladaj psychiatra..... ...
Kto stvoril Kočnera v historicky širšom zábere?... ...
Kočnera omilostil Kováč a tak ho povzbudil ...
Celá debata | RSS tejto debaty