A je to tu! !! Anticharta a Skripaľ

28. marca 2018, sk68, Nezaradené

Uplynulo viac ako 40 rokov od zverejnenia  dokumentu Anticharta  (Za nové tvorivé činy v mene socializmu a mieru), ktorá mala byť  reakciu a odsúdením  signatárov Charty 77 (Za  dodržiavanie ľudských a občianskych práv).  Antichartu podpísalo  až  7250 umelcov, hercov, režisérov spisovateľov, spevákov, ktorí  stáli v Národním divadle v rade na podpis  dokumentu, obsah ktorého nepoznali.  Po ich vzore sa pridávali študenti a robotnícka trieda. Prítomným  v divadle  prečítala prehlásenie  herečka Jiřina Švorcová,  zanietená  členka KSČ.

Dnes  Jiřinu  Švorcovú,   zanietenú komunistku  nahradil  A.  Kiska. Vyzýva vládu suverénnej krajiny, ktorej  je prezidentom,  aby okamžite po vzore iných štátov konala a vyhostila tiež „nejakých“ Rusov.  Bývalý aktívny  zväzák, v minulosti  spojený  s KSČ  pupočnou šnúrou,  vyzýva k takémuto kroku  bez toho, že  by mal  akékoľvek poznatky o skutku. Na vinníka ukázala prstom  najprv Británia.   Je to Rusko!!!  Postupne sa pridávajú ďalší.  Lavína sa valí  už  zo všetkých strán.   Gottwaldovo heslo  „kto nejde s nami je proti nám“  prezident SR naplňuje  do bodky. Nátlakom vyzýva vládu konať, lebo iní tak už  urobili.    Vyhostenie ruských štátnych príslušníkov sa stalo pre suverénne? krajiny  pretekmi o tom,  kto skôr, rýchlejšie a v akých počtoch  vykopne  ruských štátnych príslušníkov. Tak,  ako antichartisti nepoznali dokument voči ktorému  zaujímali stanovisko, ani  krajiny EÚ nemajú dôkazy (okrem novičoku), nepoznajú páchateľa a  ani príčinu, ale ukazujú na  vinníka.

Podpisy pod antichartou sú pochopiteľné. Boli pod nátlakom a zo strachu o holé prežitie.  Aký dôvod má prezident SR, aby  vyvíjal  nátlak na vládu  vlastnej suverénnej krajiny? Čo sa stane,  ak svojprávna vláda  nepodľahne nátlaku  nesvojprávnej  hlavy štátu?  So sťažnosťami sa zvyklo chodiť do Moskvy.  Kam namieri prezident?

Anticharta konala v mene  záchrany socializmu a jeho ideí. Koho meno a aké idey chráni prezident SR?  Sotva  novembrom 1989  ťažko vybojovanú slobodu, ktorá dostáva jednu facku za druhou.