Založ si blog

„Si v poriadku Janko“?

Smrť Ján Kuciaka, ktorého  aj ten,  kto ho nikdy nestretol, začal nazývať  familiárne Jankom,  otriasa všetkým a všetkými (Jankom bude aj v tomto blogu). Empatická väčšina smúti a menšina vyzýva na barikády.   Dalo sa pre Janka niečo urobiť?  Áno. Tí, ktorí  urobiť niečo mohli, neurobili nič. Pomocná ruka priateľstva zlyhala. Všetci vôkol vedeli, že mu bolo vyhrážané. Všetci vôkol vedeli, že témy, ktorými sa zaoberá, sú viac ako nebezpečné.  Stačilo, aby mu redakcia, alebo priateľ (v záujme úprimného  strachu o neho) ponúkli  niekoľkonásobnú  telefonickú spätnú väzbu: “ Si v poriadku Janko?“  Ak by takáto väzba bola, tak dnes vieme  o  každom jeho  kroku.   Možno by k vražde ani nedošlo, ak by návšteve oznámil , že pre svoju  osobnú bezpečnosť musel informovať o nej aj  tretiu stranu.  Akýkoľvek náznak nemožného kontaktu by bol dôvodom pre zalarmovanie polície. Dnes by boli k dispozícii dve relevantné informácie. Deň smrti a meno návštevy.

Napriek vyhrážkam o ktorých investigatívne prostredie, ale aj kolegovia mimo neho vedeli, nik z nich sa zrejme počas 5-ich dní ani len nepokúšal o kontakt s ním.  Päť dní a možno aj viac,  mladý, odvážny a charakterný Janko nikoho nezaujímal.  Týždeň sĺz,  pod ktoré sa podpísal aj  nezáujem .

Viem o čom píšem. Je to o vlastnej osobnej skúsenosti a o podaní pomocnej ruky v priateľstve.

Odporučenie iniciatíve “ Za slušné Slovensko“

18.04.2018

Na začiatku to boli požiadavky na vyšetrenie vraždy, potom na odstúpenie ministra vnútra, prezidenta PZ, predsedu vlády, usporiadanie predčasných volieb, výzva na ochranu správnych redaktorov viac »

Vydieranie ako slušnosť?

04.04.2018

Ak minister Drucker okamžite neodvolá prezidenta policajného zboru, tak s ním rokovať nebudeme. Toto dala vedieť verejnosti študentská iniciatíva "Za slušné Slovensko". Miesto dialógu odmietnutie. viac »

Sú študenti slobodní ľudia?

29.03.2018

Začnem vyjadrením najprekladanejšieho slovenského spisovateľa Jozefa Banáša, ktorý za výrazne neslobodné považuje tri povolania: politik, kňaz a novinár. Ak sa študenti nechcú zaradiť do viac »

Belgicko Francúzsko terorizmus súd Abdeslam prestrelka proces

Abdeslam je vinný z pokusu o vraždu pri prestrelke v Bruseli

23.04.2018 10:51

Abdeslam je podozrivý z teroristických útokov v Paríži z roku 2015.

SR Kiska Za slušné slovensko prijatie

Iniciatíva Za slušné Slovensko: Minister vnútra by nemal byť zo strany Smer

23.04.2018 10:44

"Ministerstvo vnútra je kľúčové pre obnovenie dôvery ľudí v štát," povedal Juraj Šeliga z iniciatívy Za slušné Slovensko.

ryba, zemiaky, obed

Slovensko je v potravinovej bezpečnosti na tom lepšie ako pre 5 rokmi

23.04.2018 10:41

Slovensko je na tom v zabezpečení potravín lepšie ako pred piatimi rokmi. Z krajín V4 je však na poslednom mieste.

jerevan, arméndko, protest

Arménska opozícia pokračuje v protestoch proti vláde exprezidenta Sarksjana

23.04.2018 10:02

Demonštranti žiadajú demisiu premiéra Serža Sarksjana, ktorého parlament potvrdil vo funkcii 17. apríla.

sk68

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 24963x
Priemerná čítanosť článkov: 1664x

Autor blogu

Kategórie