Založ si blog

„Si v poriadku Janko“?

Smrť Ján Kuciaka, ktorého  aj ten,  kto ho nikdy nestretol, začal nazývať  familiárne Jankom,  otriasa všetkým a všetkými (Jankom bude aj v tomto blogu). Empatická väčšina smúti a menšina vyzýva na barikády.   Dalo sa pre Janka niečo urobiť?  Áno. Tí, ktorí  urobiť niečo mohli, neurobili nič. Pomocná ruka priateľstva zlyhala. Všetci vôkol vedeli, že mu bolo vyhrážané. Všetci vôkol vedeli, že témy, ktorými sa zaoberá, sú viac ako nebezpečné.  Stačilo, aby mu redakcia, alebo priateľ (v záujme úprimného  strachu o neho) ponúkli  niekoľkonásobnú  telefonickú spätnú väzbu: “ Si v poriadku Janko?“  Ak by takáto väzba bola, tak dnes vieme  o  každom jeho  kroku.   Možno by k vražde ani nedošlo, ak by návšteve oznámil , že pre svoju  osobnú bezpečnosť musel informovať o nej aj  tretiu stranu.  Akýkoľvek náznak nemožného kontaktu by bol dôvodom pre zalarmovanie polície. Dnes by boli k dispozícii dve relevantné informácie. Deň smrti a meno návštevy.

Napriek vyhrážkam o ktorých investigatívne prostredie, ale aj kolegovia mimo neho vedeli, nik z nich sa zrejme počas 5-ich dní ani len nepokúšal o kontakt s ním.  Päť dní a možno aj viac,  mladý, odvážny a charakterný Janko nikoho nezaujímal.  Týždeň sĺz,  pod ktoré sa podpísal aj  nezáujem .

Viem o čom píšem. Je to o vlastnej osobnej skúsenosti a o podaní pomocnej ruky v priateľstve.

Odporučenie iniciatíve “ Za slušné Slovensko“

18.04.2018

Na začiatku to boli požiadavky na vyšetrenie vraždy, potom na odstúpenie ministra vnútra, prezidenta PZ, predsedu vlády, usporiadanie predčasných volieb, výzva na ochranu správnych redaktorov viac »

Vydieranie ako slušnosť?

04.04.2018

Ak minister Drucker okamžite neodvolá prezidenta policajného zboru, tak s ním rokovať nebudeme. Toto dala vedieť verejnosti študentská iniciatíva "Za slušné Slovensko". Miesto dialógu odmietnutie. viac »

Sú študenti slobodní ľudia?

29.03.2018

Začnem vyjadrením najprekladanejšieho slovenského spisovateľa Jozefa Banáša, ktorý za výrazne neslobodné považuje tri povolania: politik, kňaz a novinár. Ak sa študenti nechcú zaradiť do viac »

cestovanie, deti, žena, letisko, kufre

Európanov odrádza od cestovania hlavne nedostatok peňazí

20.07.2018 06:00

Takmer dve pätiny Európanov nešli v roku 2016 na dovolenku, pričom polovica z nich tak urobila z finančných dôvodov.

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

sk68

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 26361x
Priemerná čítanosť článkov: 1757x

Autor blogu

Kategórie