Založ si blog

„Si v poriadku Janko“?

Smrť Ján Kuciaka, ktorého  aj ten,  kto ho nikdy nestretol, začal nazývať  familiárne Jankom,  otriasa všetkým a všetkými (Jankom bude aj v tomto blogu). Empatická väčšina smúti a menšina vyzýva na barikády.   Dalo sa pre Janka niečo urobiť?  Áno. Tí, ktorí  urobiť niečo mohli, neurobili nič. Pomocná ruka priateľstva zlyhala. Všetci vôkol vedeli, že mu bolo vyhrážané. Všetci vôkol vedeli, že témy, ktorými sa zaoberá, sú viac ako nebezpečné.  Stačilo, aby mu redakcia, alebo priateľ (v záujme úprimného  strachu o neho) ponúkli  niekoľkonásobnú  telefonickú spätnú väzbu: “ Si v poriadku Janko?“  Ak by takáto väzba bola, tak dnes vieme  o  každom jeho  kroku.   Možno by k vražde ani nedošlo, ak by návšteve oznámil , že pre svoju  osobnú bezpečnosť musel informovať o nej aj  tretiu stranu.  Akýkoľvek náznak nemožného kontaktu by bol dôvodom pre zalarmovanie polície. Dnes by boli k dispozícii dve relevantné informácie. Deň smrti a meno návštevy.

Napriek vyhrážkam o ktorých investigatívne prostredie, ale aj kolegovia mimo neho vedeli, nik z nich sa zrejme počas 5-ich dní ani len nepokúšal o kontakt s ním.  Päť dní a možno aj viac,  mladý, odvážny a charakterný Janko nikoho nezaujímal.  Týždeň sĺz,  pod ktoré sa podpísal aj  nezáujem .

Viem o čom píšem. Je to o vlastnej osobnej skúsenosti a o podaní pomocnej ruky v priateľstve.

Polícia a jej klamstvá

23.10.2018

Akú dôveru môže mať Polícia SR, ktorá je schopná vyprodukovaním dvoch rôznych verzií obstarania dokladu k trestno-právnemu konaniu spochybniť aj svoju vlastnú profesionalitu? Vyvoleným OO viac »

Odporučenie iniciatíve “ Za slušné Slovensko“

18.04.2018

Na začiatku to boli požiadavky na vyšetrenie vraždy, potom na odstúpenie ministra vnútra, prezidenta PZ, predsedu vlády, usporiadanie predčasných volieb, výzva na ochranu správnych redaktorov viac »

Vydieranie ako slušnosť?

04.04.2018

Ak minister Drucker okamžite neodvolá prezidenta policajného zboru, tak s ním rokovať nebudeme. Toto dala vedieť verejnosti študentská iniciatíva "Za slušné Slovensko". Miesto dialógu odmietnutie. viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

sk68

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 30387x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie