Založ si blog

„Si v poriadku Janko“?

Smrť Ján Kuciaka, ktorého  aj ten,  kto ho nikdy nestretol, začal nazývať  familiárne Jankom,  otriasa všetkým a všetkými (Jankom bude aj v tomto blogu). Empatická väčšina smúti a menšina vyzýva na barikády.   Dalo sa pre Janka niečo urobiť?  Áno. Tí, ktorí  urobiť niečo mohli, neurobili nič. Pomocná ruka priateľstva zlyhala. Všetci vôkol vedeli, že mu bolo vyhrážané. Všetci vôkol vedeli, že témy, ktorými sa zaoberá, sú viac ako nebezpečné.  Stačilo, aby mu redakcia, alebo priateľ (v záujme úprimného  strachu o neho) ponúkli  niekoľkonásobnú  telefonickú spätnú väzbu: “ Si v poriadku Janko?“  Ak by takáto väzba bola, tak dnes vieme  o  každom jeho  kroku.   Možno by k vražde ani nedošlo, ak by návšteve oznámil , že pre svoju  osobnú bezpečnosť musel informovať o nej aj  tretiu stranu.  Akýkoľvek náznak nemožného kontaktu by bol dôvodom pre zalarmovanie polície. Dnes by boli k dispozícii dve relevantné informácie. Deň smrti a meno návštevy.

Napriek vyhrážkam o ktorých investigatívne prostredie, ale aj kolegovia mimo neho vedeli, nik z nich sa zrejme počas 5-ich dní ani len nepokúšal o kontakt s ním.  Päť dní a možno aj viac,  mladý, odvážny a charakterný Janko nikoho nezaujímal.  Týždeň sĺz,  pod ktoré sa podpísal aj  nezáujem .

Viem o čom píšem. Je to o vlastnej osobnej skúsenosti a o podaní pomocnej ruky v priateľstve.

Odporučenie iniciatíve “ Za slušné Slovensko“

18.04.2018

Na začiatku to boli požiadavky na vyšetrenie vraždy, potom na odstúpenie ministra vnútra, prezidenta PZ, predsedu vlády, usporiadanie predčasných volieb, výzva na ochranu správnych redaktorov viac »

Vydieranie ako slušnosť?

04.04.2018

Ak minister Drucker okamžite neodvolá prezidenta policajného zboru, tak s ním rokovať nebudeme. Toto dala vedieť verejnosti študentská iniciatíva "Za slušné Slovensko". Miesto dialógu odmietnutie. viac »

Sú študenti slobodní ľudia?

29.03.2018

Začnem vyjadrením najprekladanejšieho slovenského spisovateľa Jozefa Banáša, ktorý za výrazne neslobodné považuje tri povolania: politik, kňaz a novinár. Ak sa študenti nechcú zaradiť do viac »

Sojuz, ISS, vesmírna stanica

Ruskí astronauti vystúpia do vesmíru, aby skontrolovali vonkajší plášť poškodeného Sojuzu

19.09.2018 07:37

Ruskí astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici uskutočnia výstup do otvoreného vesmíru, aby preskúmali sekciu, kde došlo k úniku vzduchu.

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08, aktualizované: 07:20

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

sk68

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 27266x
Priemerná čítanosť článkov: 1818x

Autor blogu

Kategórie