Založ si blog

Mráz, ktorý neprichádza z Kremľa

Brutálna vražda dvoch  mladých ľudí je tragédiou celej krajiny. Machiavelistický cynizmus  zneužívania smrti  SAS-kou   a OĽANO-om  na  naplnenie politických ambícií  prináša mráz, na ktorý sme boli roky zvyknutí z Kremľa.  Piatková premiéra  pred úradom vlády  á la   Porošenkov ukrajinský Majdan  ukázala, v čom sú expertami  tím lídri  typu Blahovej,  Nicholsonovej,  Sulíka,  Galka, Rajtára,  a tieňoví ministri Matoviča, Remišovej, Grendela a   Budaja.   Táto prezentácia   budúcej  „elity národa“ Slovenskej republiky  vzbudzuje hrôzu. Kolotoč pekla, sľubovaný predsedom SAS  v pokojnej  krajine začal.   Napĺňanie cynického hesla „účel svätí prostriedky“, bez akejkoľvek úcty a empatie k zavraždeným je na dennom programe. Kto ešte  uverí falošným slzám  a dojatému hlasu  človeka,  ktorý ako minister nechal novinársku  komunitu odpočúvať?  Kde je novinárska obec, že sa voči nemu  aspoň v tejto záležitosti  neohradí?  Veď tu nejde o to či sa zajtra  Sulíkovi  konečne splní sen  stať sa  premiérom, Blahovej  „ministerkou kričania“,  Galkovi “ ministrom odpočúvania“ a Matovičovi „ministrom lynčovania“.  V lynčovaní má kresťan  Matovič dostatočnú prax. Copyright prevzal  od Gottwalda, a heslom, „kto nejde s nami, ide proti nám“  predviedol  ukážky dokonalej politickej a názorovej  plurality na osobe svojho priateľa R. Procházku.  Vydieraním,  „ak  neurobíš  čo chcem ja“ …  a všetci vieme, čo nasledovalo a ako to skončilo.  Verejná poprava,  politická, kariérna a ľudská likvidácia   syna,  manžela a otca  rodiny. Rovnako ako v 50-ych rokoch, ale bez súdu. Tribún novembra Budaj mlčal. Tento hanebný krok  šliapania  po jednej z požiadaviek, za ktoré  on v 89  mrzol  na námestí,  svojmu živiteľovi mlčaním  schválil. Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj. Včera ohýňal chrbát pred ŠTB, dnes pred živiteľom Matovičom.

„Skutok sa nestal“, fráza,  ktorú pozná celé Slovensko a ktorá  privádza SAS  do nepríčetnosti. Žiaľ,  iba v prípade, ak ide o iných. Táto fráza  v súvise s odpočúvaním novinárov je pre Galka už  mantrou.  On je čistý – skutok sa nestal. Rovnako čistý je aj ľutujúci chudák   Bašternák.  Odstúpenie ministra Maďariča hodnotí Galko ako akt morálky a politickej kultúry (v strane a v parlamente zostal – tiež potrebuje živiteľa).  Galko  pojem “ morálka a politická kultúra“  v minulosti nepoznal. Musela mu to predviesť premiérka.  Politickú kultúru a morálku  nepredviedol ani predseda parlamentu Sulík  za  preukázané stretnutia s  človekom vedených v mafiánskych zoznamoch. Chodil k nemu rozoberať   odborné schopnosti vlastnej  premiérky, jej výmenu,  ale aj  menovanie generálneho prokurátora.  Ani ďalší z poslancov SAS, ktorý  naviedol svojho asistenta na kontrolu účtov cudzích osôb,  podliehajúcich bankovému tajomstvu nepreukázal svoje morálne kvality a nevzdal sa mandátu.  Požiadavka  morálky a politickej kultúry  je aktuálna a veľmi silná  iba v prípade iných.   Paradoxne  spolu so   sľubovaným  peklom a   nekremeľským  mrazom,   prišla na svetlo aj  nová informácia, že talianska mafia dostala počas vlády SAS na svoju činnosť  vyplatených  10 mil. €.  Otázka ministra vnútra na poslankyňu, ako to chce vysvetliť,  zostala bez odpovede, ale jej predstavila  sa jej vlastným štýlom v podobe niekoľko minútového  zbesilého  štekania a to   úplne od veci.  Tým predviedla verejne   kvalifikáciu  na výkon ústavnej funkcie.

Dvaja mladí mŕtvi poslúžili  supom.  Nie tým v prírode, ktorý mŕtvolami  zachraňujú  prežitie a  reprodukčný proces,  ale supom v politike, ktorými sa  dvomi mŕtvymi neštítili  týždeň živiť  ambície na ovládnutie krajiny. Hnutiu Sme rodina  slúži  ku cti, že sa nepridalo k tomuto  brutálne nechutnému divadlu boja o moc, ale  civilizovanou formou prejavilo úctu  k vyhasnutým životom.

Aj napriek tým najhorším  osobným skúsenostiam s políciou a prokuratúrou (popísané v blogoch „Zákon ako zdrap papiera“), verím, že mnou zatracované inštitúcie urobia všetko pre objasnenie vraždy dvoch mladých ľudí a že  peklo, ktoré sľúbil rozpútať generálny prokurátor sa bude týkať aj iných občanov a pomôže im  domôcť sa  práva na spravodlivosť.

Polícia a jej klamstvá

23.10.2018

Akú dôveru môže mať Polícia SR, ktorá je schopná vyprodukovaním dvoch rôznych verzií obstarania dokladu k trestno-právnemu konaniu spochybniť aj svoju vlastnú profesionalitu? Vyvoleným OO viac »

Odporučenie iniciatíve “ Za slušné Slovensko“

18.04.2018

Na začiatku to boli požiadavky na vyšetrenie vraždy, potom na odstúpenie ministra vnútra, prezidenta PZ, predsedu vlády, usporiadanie predčasných volieb, výzva na ochranu správnych redaktorov viac »

Vydieranie ako slušnosť?

04.04.2018

Ak minister Drucker okamžite neodvolá prezidenta policajného zboru, tak s ním rokovať nebudeme. Toto dala vedieť verejnosti študentská iniciatíva "Za slušné Slovensko". Miesto dialógu odmietnutie. viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

sk68

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 30385x
Priemerná čítanosť článkov: 1899x

Autor blogu

Kategórie